Powierzchowność Nowożytny Podmiejski dom

 Pompy Ciepła

Dla

Województwa Mazowieckiego 

Co Zyskasz z Pompą Ciepła?

 • niższe koszty budowy domu – wybierając pompę ciepła nie potrzebujemy budować komina, magazynu opału

 • nie musimy tracić czasu na szukanie paliwa o dobrej jakości a przystępną cenę – przy niektórych źródłach ciepła jest to zasadnicza kwestia wpływająca na trwałość kotła, jego awaryjność i koszt ogrzewania

 • pompa ciepła jest jednym z najtańszych w eksploatacji źródeł ciepła i nie wymaga uciążliwej obsługi – sprowadza się ona jedynie do odpowiednich ustawień regulatora i dostosowania pracy instalacji do indywidualnych potrzeb użytkowników

 • szybki zwrot poniesionych nakładów inwestycyjnych – realny czas zwrotu inwestycji wynosi 5 do 7 lat, w stosunku do kotłowni na olej opałowy, gaz płynny czy ogrzewania elektrycznego (grzejniki elektryczne)

 • długa żywotność pompy ciepła – przy odpowiedniej instalacji nawet do 50 lat

 • pompa ciepła jest przyjazna dla środowiska naturalnego – łatwo można uzyskać niskooprocentowany kredyt lub dofinansowanie na inwestycję proekologiczną, mimo, że pompa ciepła zasilana jest przez energią elektryczną, która w Polsce wytwarzana jest głównie ze spalania węgla. Jednak, aby uzyskać 1 kW ciepła z pompy ciepła trzeba spalić znacznie mniej węgla niż dla 1 kW z kotła/pieca elektrycznego lub, mniej niż w kotle węglowym.

 • udział energii elektrycznej pochodzącej z biopaliw, energii słonecznej i wiatru systematycznie wzrasta – w przyszłości pompy ciepła będą zasilane wyłącznie energią elektryczną z odnawialnych źródeł energii tzw. „zielonym prądem”.

  Czy wiesz, że już dzisiaj możesz mieć instalację fotowoltaiczną i zasilać pompę ciepła wyłączne prądem słonecznym ? – niemal darmowe ogrzewanie !.

 • pompa ciepła może być jedynym źródłem ciepła do ogrzewania budynku (wyjątkiem jest pompa ciepła powietrze/woda), może również współpracować z dodatkowymi urządzeniami– łatwo można podłączyć do instalacji np. kolektory słoneczne czy kominek z płaszczem wodnym. Pompa ciepła może również współpracować z kotłem gazowym, olejowym lub na paliwo stałe

 • pompa ciepła oprócz ogrzewania może również chłodzić pomieszczenia w lecie podnosząc komfort w budynku

 • polityka państwa będzie coraz „bardziej przyjaźniejsza” dla powszechnego stosowania pomp ciepła – wzorem krajów europejskich i u nas należy się spodziewać bezzwrotnych dotacji wspomagających inwestycje i specjalne taryfy energii elektrycznej (niższe od obecnych) dla zasilania pomp ciepła.

Co Zyskasz Wybierając Nas?

Darmowy Audyt 

Darmowa Wycena

Projekt Instalacji w Cenie

Doświadczeni Instalatorzy 

Opieka Klienta Posprzedażowego

Fachowe Doradztwo w Wyborze Odpowiedniej Pompy Ciepła

Zainteresowany? Skontaktuj Się z Nami !

 Roman Brewczyński 

biuro@projekt-instal.com

511 020 941

Dziękujemy Za Kontakt ! Skontaktujemy Się z Tobą Tak Szybko Jak To Możliwe